wakacje pixabay cc0

Lubuskie

26 września 2023
W dniach 15-17 września 2023 roku odbyła się XXXII (licząc od kwietnia 2009 roku) wycieczka krajoznawcza Oddziału PTTK "Meblarz" w Swarzędzu, tym razem na Ziemię Lubuską. Na trasie wycieczki w pierwszym dniu znalazły się Wschowa, Bytom Odrzański, Nowa Sól, Słubice. W sobotę rano wyruszyliśmy na całodzienne zwiedzanie najważniejszych miejsc w Berlinie.

Po noclegu w Słubicach, w niedzielę, udaliśmy się do Krosna Odrzańskiego, a następnie "Lubuski szlak miodu i wina" zawiódł nas do Pszczelarni "Słodnik" pani Marty Słodnik w Zaborze, gdzie przy ognisku mogliśmy skosztować tego wszystkiego, z czego słynie Ziemia Lubuska...

Wycieczkę zakończyliśmy w Cigacicach ponad godzinnym rejsem po Odrze, połączonym z degustacją win produkowanych w odradzających się po latach zastoju winnicach lubuskich. W wycieczce wzięło udział ponad czterdzieści osób a przez cały czas jej trwania towarzyszyła nam prawdziwie letnia pogoda. Po raz kolejny mogliśmy poznać niezwykłe piękno Ziemi Lubuskiej, dotąd może jeszcze zbyt mało znane. Ale może to i dobrze?

lubuskie2023 1

lubuskie2023 1

lubuskie2023 3