wakacje pixabay cc0

szreniawa23 marca 2019
Zapraszamy do udziału w wycieczce "Jarmark wielkanocny w Szreniawie", która odbędzie się w dniu 13 kwietnia 2019 roku. W trakcie imprezy będzie możliwość zwiedzenia Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, spotkania z twórcami ludowymi oraz zakupu artykułów świątecznych.

 

 


Program wycieczki "Jarmark wielkanocny w Szreniawie 2019"

1. Organizatorem wycieczki jest Oddział PTTK "Meblarz" w Swarzędzu.

2. Wycieczka odbędzie się w dniu 13.04.2019 (sobota). Zbiórka uczestników w Swarzędzu, parking Lidl przy ul. Polnej o godzinie 9.00. Wyjazd autokaru o godzinie 9.10. Po drodze autokar będzie zabierał uczestników wycieczki z przystanku komunikacji swarzędzkiej na os. Raczyńskiego („Chata polska”), MPK na Osiedlu Warszawskim, na parkingu przy Komandorii i na Rondzie Rataje.

3. Program wycieczki:

  • 9.00 - zbiórka uczestników,
  • 9.10 - wyjazd autokaru,
  • 9.20 - zbiórka uczestników na Komandorii,
  • ok. 10.00 - przyjazd i wejście na nową wieżę widokową (panorama Poznania) na tzw. Szachtach, 
  • 11.00 - przyjazd do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, zwiedzanie ekspozycji i wzięcie udziału w Jarmarku Wielkanocnym: spotkania z twórcami ludowymi, pokazy rękodzieła ludowego, możliwość zakupu artykułów świątecznych, pokazy wypieku chleba w tradycyjnym piecu opalanym drewnem, zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz mnóstwo innych atrakcji dla dorosłych i dla dzieci,
  • 14.00 - wyjazd do Swarzędza.

4. Koszt wycieczki 30,00 zł - członkowie oddziału z opłaconą składką za rok 2019, 35,00 zł - pozostali uczestnicy. W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają transport w obie strony, wstęp do muzeum i opiekę przewodnicką. Liczba uczestników ograniczona: decyduje kolejność zgłoszeń i wpłaty wpisowego!

5. Zapisy na wycieczkę i przyjmowanie wpłat w siedzibie Oddziału PTTK "Meblarz" w Szkole Podstawowej nr 2 w Swarzędzu przy ul. Polnej 21 w piątki w godzinach 16.30-17.30 lub mailem na adres biuro(at)meblarz.pttk.pl, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.03.2019.

6. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania imprezy w przypadku zgłoszenia się mniejszej od zakładanej (50 osób) liczby uczestników.

Miłej, turystycznej atmosfery na trasie wycieczki i ciekawych zakupów na Jarmarku życzą organizatorzy!