Korbowód

13 września 2023
Zgodnie z kalendarzem imprez organizowanych przez Klub Turystyki Motorowej "Korbowód", w dniu 9 września 2023 roku odbył się Zlot Motorowy do Zaniemyśla. Trasy dojazdu na metę zlotu były dowolna, ale z sugestiami zwiedzenia ciekawych miejsc turystycznych. Meta zlokalizowana była przed Nieruchomością Wspólną, czyli byłym Ośrodkiem Wypoczynkowym Swarzędzkich Fabryk Mebli.

Na zlot przybyło 12 załóg: 8 samochodowych i 4 motocyklowe. Pogoda dopisała. Uczestnicy wspominali swój pobyt wypoczynkowy w ośrodku przed 40 laty. Największym zainteresowaniem cieszyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o Puchar Prezesa Klub Turystyki Motorowej "Korbowód" kol. Zenona Klorka . Dopiero po dodatkowym strzelaniu wyłoniono zwycięzcę, którym został kol. Krzysztof Twardowski. Mimo bardzo słonecznej pogody, pieczenie kiełbasek w ognisku, na plaży, było w ocenie uczestników wielką przyjemnością. Co ważne, wszyscy wyrazili opinię, że impreza powinna być kontynuowana w kolejnych latach.

Zarząd klubu wyraża szczególnie podziękowania za zaangażowanie przy organizacji zlotu: Jackowi Brust, Urzędowi Gminy Zaniemyśl, Firmie Ochrony Borpol i Gospodarzowi Obiektu Nieruchomości Wspólnej Zaniemyśl, a szczególnie kol. Tadeuszuszowi Chęcińskiemu, który w sposób profesjonalny i bezpieczne przeprowadził, zorganizował i zabezpieczył zawody strzeleckie.

Zarząd Klub Turystyki Motorowej "Korbowód"

Zdjęcia ze zlotu...