Janusz Kaszubski24 kwietnia 2021
Kilka dni temu zmarł JANUSZ KASZUBSKI, nasz serdeczny kolega, przyjaciel, towarzysz wielu wypraw turystycznych, wytrawny "góral", człowiek o wielkiej kulturze osobistej (tylko uczyć się jej od Niego), życzliwy, otwarty na innych; słowem Turysta przez duże T! Janusz urodził się 18 marca 1934 roku w Poznaniu i te najlepsze poznańskie cechy miał w sobie. Członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego od 1980 roku.

Ostatnio organizacyjnie w Oddziale Poznańskim, ale Jego żona jest członkiem naszego Oddziału i stąd obecność obojga na wielu naszych imprezach. Zwykło się mówić "będzie go nam brakowało itp. itd.", ale w przypadku Janusza będzie to najprawdziwsza prawda! Takich ludzi już się teraz nie spotyka na każdym kroku i stąd żal, że Go nie będzie już wśród nas. Osobiście bardzo Go lubiłem, cieszyłem się z każdej Jego obecności u nas; miałem wrażenie, że tę sympatię odwzajemniał...

Janusz bardzo często podkreślał, że dobrze się czuje wśród "Meblorzy". Przez kilka ostatnich lat postępująca choroba serca stopniowo ograniczała Jego turystyczną aktywność, ale często kontaktowaliśmy się telefonicznie i zawsze prosił, by pozdrowić "wiare ze Swarzyndza".

Pogrzeb Janusza odbędzie się 4 maja 2021 roku o godzinie 14.30 na Junikowie (grób rodzinny tuż obok kaplicy cmentarnej). Postarajmy się towarzyszyć Januszowi w Jego ostatniej wędrówce.

Piotr Osiewicz
Prezes Oddziału PTTK "Meblarz"
w Swarzędzu